krzysztof.ksieski@polcon2017.pl

KOORDYNATOR GŁÓWNY

Krzysztof Księski

Krzysztof Księski (ur. 1979 r.) – założyciel Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza” i jego pierwszy prezes w latach 2000 – 2016. W latach 2000 – 2015 koordynator szesnastu edycji Festiwalu Fantastyki Falkon. Koordynator wielu konwentów fantastycznych, w tym Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2006, Dni Jakuba Wędrowycza, Lubelskich Dni Fantastyki. Organizator kilkuset innych wydarzeń o tematyce fantastycznej: spotkań autorskich, prelekcji, konkursów, wystaw, turniejów i paneli dyskusyjnych. spotkania autorskie, prelekcje, dyskusje, konkursy i turnieje. Współpracownik kilku portali o tematyce fantastycznej, autor kilkaset newsów, recenzji, wywiadów i innych tekstów poświęconych szeroko pojętej fantastyce. Jeden z założycieli pierwszego w Lublinie niepublicznego domu kultury – Domu Kultury Narnia, od początku 2016 r. działającego pod nazwą Fantastyczne Centrum Kultury, jak również Niepublicznej Biblioteki Fantastycznej im. Stanisława Lema. Twórca cotygodniowego programu o fantastyce „Kolory Fantastyki”. Ukończył Prawo oraz Kulturoznastwo na UMCS w Lublinie. Następnie rozpoczął studia doktoranckie na rodzimej uczelni, zostając w 2010 roku doktorem nauk prawnych. Zawodowo związany ze środowiskiem uniwersyteckim: pracuje jako wykładowca akademicki, trener i szkoleniowiec. Jest realizatorem projektów pozarządowych, głównie kulturalnych i edukacyjnych. Prowadzi praktykę zawodową jako radca prawny. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec.


 

Asystent Koordynatora

Adrian Rogala

Nagroda im. Janusza. A. Zajdla

Damian Podoba

nagroda@polcon2017.pl


 

edyta.mul-palka@polcon2017.pl

KOORDYNATOR DS. PROGRAMU

Edyta Muł-Pałka

Edyta Muł-Pałka (ur. 1976) - z wykształcenia mgr filologii polskiej, zawody wykonywane copywriter, sprzedawca w Internecie, księgowa, współwłaścicielka firmy modelarskiej. Przez kilka lat prowadziła dział literacki w portalu Gildia.pl. Od 2000 r. animator i organizator wielu licznych wydarzeń związanych z kulturą fantastyczną we Wrocławiu, wcześniej animator kultury niezależnej na Ziemi Kłodzkiej (koncerty,+ wystawy, happeningi, spektakle parateatralne). Pomysłodawczyni, a w latach 2004-2011 koordynator merytoryczny i programowy Dni Fantastyki we Wrocławiu (organizowanych przez Centrum Kultury Zamek). Inicjatorka i główny koordynator pierwszego festiwalu Polcon we Wrocławiu w 2012 roku oraz Polconu 2016 - będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych.


 

Literatura

...

program@polcon2017.pl

Publicystyka - Nauka

...

program@polcon2017.pl

Kulturalny Lublin

Barbara Księska (Katarzyna Łaba - zastępca)

pokazy@polcon2017.pl

FANDOM

Paulina Mikołajczyk

paulina.mikolajczyk@polcon2017.pl


 

Film i Komiks

Marcin Andrys

film@polcon2017.pl

Wystawy

Beata Urniaż-Księska

wystawy@polcon2017.pl

Gry Bitewne

Andrzej Pałka

bitewne@polcon2017.pl

Gry Fabularne

Grzegorz Persona

rpg@polcon2017.pl


 

Fantastyka dla Najmłodszych

Magdalena Filip & Monika Wójcik

dzieci@polcon2017.pl

Gry Elektroniczne

Marek Gawlik

esport@polcon2017.pl

Gry Planszowe

Adam Kwapiński

planszowe@polcon2017.pl

Larpy

Magdalena Głowacka

larpy@polcon2017.pl


 

Manga & Anime

Wojciech Dopieralski

manga@polcon2017.pl


 

j.urniaz-badowska@polcon2017.pl

KOORDYNATOR DS. MARKETINGU

Justyna Urniaż-Badowska

Justyna Urniaż-Badowska (ur. 1986) – designer zamiłowania i wykształcenia, specjalista od kreacji artystycznej, brandingu i marketingu. Entuzjastka wizualnej mocy przekazu i nieoczywistych działań reklamowych. Pracoholiczka, od połowy życia w czynnej pracy zawodowej. Doświadczony animator kultury, koordynator wielu festiwali, eventów i projektów artystycznych,. Wieloletni wiceprezes LSF "Cytadela Syriusza". Od 2000r., przez kilkanaście lat zaangażowana w organizację Festiwalu Fantastyki Falkon., głównie w funkcji koordynatora ds. promocji, jest także odpowiedzialna za bieżący system identyfikacji wizualnej imprezy. Wizażystka, miłośniczka dobrych herbat i psychologicznych gier planszowych. Obecnie dyrektor marketingu jednej z ogólnopolskich firm branży mobile.


 

Rzecznik Prasowy / Media & PR

Patryk Sztajdel

info@polcon2017.pl

Wystawcy

Michał Szewczyk

wystawcy@polcon2017.pl

Stoiska - obsługa techniczna

Michał Rybak

stoiska@polcon2017.pl

Grafika

Beata Urniaż-Księska


 

Fotografia i dokumentacja

Karolina Rybak

Strona WWW / sklep internetowy

Krzysztof Badowski

sklep@polcon2017.pl

Sklep gadżetowy Polconu

Paweł Hołda

Sklep festiwalowy

Marlena Stefaniak & Alan Nadolny


 

jan.drabik@polcon2017.pl

KOORDYNATOR DS. LOGISTYKI

Jan Przemysław Drabik

Jan Przemysław Drabik (ur. 1997) – świeża krew w zespole, ambitny i pracowity, dwudziestoletni komik, muzykant, miłośnik gier i zagorzały amator bimbrownictwa. Mimo młodego wieku dał się poznać jako rzeczowy organizator lubelskich konwentów i imprez kulturalnych. Zdobywa doświadczenie sceniczne jako konferansjer, także wcielając się w satyryczną postać „Człowieka z Miotłą”. Wychowany i urodzony w Lublinie, nie chce opuszczać swojego rodzinnego miasta, które uważa za wyjątkowe. Stara się rozwijać lubelski fandom i czynić go bardziej zorganizowanym. Optymalizuje jego prace przez efektywne i ergonomiczne planowanie, kontrolowanie i realizowanie założonych celów. Swoją przyszłość wiąże z teleinformatyką oraz organizacją imprez na skale krajową.


 

Organizator ds. KPP

Patryk Wawrzeński

Grupa Szybkiego Reagowania

Karolina Szydłowska

Call Center

Konrad Węgrzecki

Opieka nad Programem

Piotr Ostrokulski


 

lukasz.marianowicz@polcon2017.pl

KOORDYNATOR DS. FINANSÓW

Łukasz Marianowicz

Łukasz Marianowicz (ur. 1985) – ostoja spokoju w większości realizowanych przez nas inicjatyw. Manager, programista i przedsiębiorca. Nie boi się wyzwań, na co dzień realizując projekty o skali europejskiej. Wieloletni wiceprezes LSF "Cytadela Syriusza". Doświadczony organizator kilkudziesięciu edycji konwentów i festiwali m.in. Polcon 2006, Falkon, Dragon, Dni Jakuba Wędrowycza. Absolwent matematyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2008-2013 współautor i administrator cenionej gry MMORPG "Vis Arcana". Miłośnik literatury fantasy i mitologii nordyckiej. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i popularyzator sztuki robienia nalewek.


 

Finanse

Damian Jarznicki, Hubert Pietras, Kamila Lena Wojciechowska

Akredytacja

Patrycja Cajzer, Mateusz Zaroń, Karolina Zielińska


 

ORGANIZATOR POLCONU 2017

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki 'CYTADELA SYRIUSZA"

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” jest organizacją pozarządową i jednocześnie klubem fantastyki, posiadającym status organizacji pożytku publicznego (OPP). Mamy siedzibę i działamy głównie w Lublinie, jednak coraz częściej wychodzimy z naszymi inicjatywami poza miasto, organizując różnego rodzaju wydarzenia w innych miejscowościach Lubelszczyzny.

Zajmujemy się wszystkim, co mieści się w pojęciu fantastyka: literaturą, filmem, komiksem, grami fabularnymi, planszowymi, bitewnymi, karcianymi, larpami, grami wideo, a nawet sztuką oraz muzyką, i wiąże się z science fiction, fantasy, horrorem, historią alternatywną, realizmem magicznym czy utopią.

Organizujemy konwenty i festiwale: Falkon, Nejiro, Lubelskie Dni Fantastyki, Lubelskie Spotkania z Komiksem, Dni Jakuba Wędrowycza, prowadzimy Dom Kultury Narnia i Niepubliczną Bibliotekę Fantastyczną im. Stanisława Lema. Organizujemy prelekcje, dyskusje, konkursy i turnieje, spotkania autorskie, warsztaty literackie, szermierze i wiele innych. Prowadzimy spotkania poświęcone grom planszowym, RPG, bitewnym, karcianym i larpom, chodzimy wspólnie do kina i tworzymy rozmaite imprezy fantastyczne. Mamy także portal internetowy Paradoks, który codziennie dostarcza świeżą dawkę mięska fantastycznego w postaci newsów, recenzji i obrazków fantastycznych.


 

info@polcon2017.pl

[wd_contact_form id="10"]