Pokazy, występy, sceny Polconu

----------------------------------------------------------------------------------------------

Polcon 2017 to nie tylko mnóstwo atrakcji stricte fantastycznych. Bardzo ważną częścią tegorocznego konwentu będą wydarzenia toczące się na głównej scenie festiwalowej oraz w sali widowiskowej ACK „Chatka Żaka”. Oto tylko niektóre z nich...

Kiedy już zmęczą Was prelekcje, kiedy zagracie już we wszystkie planszówki, albo kiedy po prostu będziecie mieli po prostu ochotę na chwile odprężenia przy muzyce lub występach kabaretowych, wpadnijcie pod scenę Polconu. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić.

Na polconowej scenie zaprezentują się muzycy reprezentujący różne style muzyczne. Pojawią się zespoły grające szeroko rozumiany folk, czyli Ethnopolia i Ursa, electrorock i nu metal (6 Billion Mirrors), połączenie klasyki z elektroniką (Transilvia) czy muzykę dawną (Odpust Zupełny). Ethnopolię tworzą artyści inspirujący się muzyką etniczną z całego świata, nie tylko występując na scenie, ale i organizując spontaniczne jam sessions. Zespół Ursa tworząc swoją muzykę sięga po dźwięki muzyki ludowej zarówno ze wschodu jak i z zachodu. Grają na instrumentach z czterech stron świata. Transilvia składa się z czterech dziewczyn, a ich instrumentarium tworzą dwa pianina i dwie wiolonczele, których dźwięki, przepuszczone przez elektroniczne syntetyzatory i niezwykły, urzekający wokal dotkną najczulszych strun Waszej wrażliwości muzycznej.

Młody lubelski zespół 6 Bilions Mirrors gra rocka oraz synth i nu metal, nie mając w swoim składzie, dość nietypowo, gitarzysty. W tematyce swoich utworów poruszają nie tylko problemy dnia codziennego, ale poruszają się też po meandrach filozofii. Na scenie Polconu zaprezentuje się również Odpust Zupełny, zespół wykonujący muzykę dworską, pieśni trubadurów i truwerów, zarówno te wzniosłe, jak i te bardziej „imprezowe”. Nie ograniczają się tylko do odtwarzania rozrywki dla elit, wykonując również twórczość dawnych skomorochów i rybałtów, zabawiających ludzi na jarmarkach i festynach.

Na polconowej scenie zaprezentuje się również duet komediowo-muzyczny „On i On”. Krzysiek i Darek, najbardziej znani z utrzymującej się przez wiele tygodni na „Lubliście” „Owocowej piosenki”, inspirują się w swojej twórczości m.in. działalnością „Flight of the Concords” czy Jona Lajoje. Do łez rozśmieszy Was również lubelski kabaret Smile. Ten założony w 2003 w Lublinie zdobywca nagrody publiczności na PaCe 2008 nie raz udowodnił, że na swojej robocie zna się jak mało Nie możecie również odpuścić sobie występu iluzjonisty Michała Zaorskiego, którego pełne humoru show pozwoli doświadczyć Wam niemożliwego.

Na deskach polconowej sceny pojawią się również modelki i modele podczas pokazów mody gotyckiej i alternatywnej, a także także cała plejada fantastycznie utalentowanych osób podczas konkursu talentów. W okolicach sceny podziwiać będziemy mogli występy grupy RATZ BMX.

Podczas Polconu 2017 odbędą się dwa wydarzenia, których nie możecie opuścić. Pierwszym z nich będzie Gala nagrody im. Janusza A. Zajdla, podczas której wręczone zostaną, jak co roku, nagrody w dwóch kategoriach: najlepsze opowiadanie i najlepsza powieść. Drugim z nich będzie świętowanie 35-lecia „Fantastyki”, pisma, bez którego polska fantastyka na pewno nie byłaby w tym miejscu w którym jest. Jak zapewniają organizatorzy, tort i szampan to najmniej ważne, choć na pewno przyjemne, powody, aby świętować z redakcją.

24 - 27 sierpnia 2017, Lublin
Teren miasteczka akademickiego UMCS
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Więcej informacji:
www.polcon2017.pl
www.facebook.com/Polcon
www.facebook.com/Polcon2017Lublin


 

Już 24 - 27 sierpnia b.r. odbędzie się Polcon - najbardziej prestiżowy Festiwal Fantastyki w Polsce.

Najważniejsze święto fantastyki zawita w te wakacje do Lublina!

----------------------------------------------------------------------------------------------

Udział w Polconie to okazja do spotkania niesamowitych gości z Polski i z zagranicy, wzięcia udziału w uroczystej gali literackiej i odwiedzenia stoisk fantastycznych wystawców. W programie imprezy znajdziemy m.in.: spotkania z pisarzami, panele, wykłady, filmy i konkursy, Games Room pełen gier planszowych, blok dla fanów esportu i gier elektronicznych, wiele pokazów, warsztatów i koncertów. Do tego będziemy mogli odwiedzić "fantastyczną wioskę" zlokalizowaną na terenach zielonych UMCS.

Organizatorem imprezy Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza", twórcy Festiwalu Fantastyki Falkon - jednego z największych konwentów tego typu w Polsce. Polcon odbywa się niemal w samym sercu Lublina, na terenie miasteczka akademickiego UMCS.

Wybrane punkty programu mają charakter otwarty dla wszystkich, dotyczy to przede wszystkim wydarzeń plenerowych. Otwarte strefy umożliwiają udział w Polconie bez konieczności zakupu biletu. Na najciekawszą część wydarzenia wejście jest płatne, przy czym punkty programu odbywają się przez całą dobę, zatem pełny bilet wstępu pozwala na przebywanie na terenie imprezy podczas trwania atrakcji także w godzinach nocnych!

24 - 27 sierpnia 2017, Lublin
Teren miasteczka akademickiego UMCS
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Więcej informacji:
www.polcon2017.pl
www.facebook.com/Polcon
www.facebook.com/Polcon2017Lublin


 

Lublin miastem fantastycznych inspiracji

Lublin kulturą stoi, a od lat ważnym elementem kulturalnego krajobrazu miasta są organizowane przez LSF „Cytadela Syriusza” fantastyczne imprezy takie jak Falkon czy Nejiro. W tym roku dołącza do nich Polcon, który został zorganizowany we współpracy z UMCS i ACK „Chatka Żaka”.

Przyznanie po raz trzeci organizacji Polconu Lublinowi świadczy o wysokiej ocenie działań lubelskiego fandomu. Nic w tym dziwnego, w Lublinie od lat organizowane są doskonale przyjmowane przez uczestników oraz przychylnie recenzowane w branżowych, i nie tylko, mediach wydarzenia fantastyczne. Najbardziej rozpoznawalnymi imprezami są oczywiście Festiwal Fantastyki Falkon, w tym roku odbywający się w dniach 3-5 listopada, czy hit eksportowy(any) do Wojsławic, czyli Dni Jakuba Wędrowycza, organizowane we współpracy z Andrzejem Pilipiukiem.

Nie można jednak zapomnieć o tworzonych z mniejszym rozmachem, ale nie mniejszym zaangażowaniem wtorkowych Spotkaniach z Fantastyką, czy cyklicznie organizowanych spotkaniach planszówkowców, graczy RPG czy larpowców, czy to w ramach działalności statutowej, czy w ramach akcji 24 godziny z/na/bez, odbywające się w siedzibie „Cytadeli Syriusza”. Jest ona również miejscem, w którym można uzyskać dostęp do zbiorów Niepublicznej Biblioteki Fantastycznej im. St. Lema.

W związku z pracami remontowymi prowadzonymi w okolicach pl. Marii Curie-Skłodowskiej organizatorzy Polconu zdecydowali o przeniesieniu stoisk wystawców w okolice głównej sceny oraz wioski fanowskiej. Skutkiem tego cała „rozrywkowa” część atrakcji, w tym również ogromny i doskonale wyposażony games room, przygotowanych dla uczestników konwentu znajdzie się w okolicy Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”. Znajdzie się tam również strefa gastro, w której będziecie mogli nie tylko uzupełnić energię niezbędną do udziału w Polconie, ale i odpocząć przy chłodnych napojach.

24 - 27 sierpnia 2017, Lublin
Teren miasteczka akademickiego UMCS
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Więcej informacji:
www.polcon2017.pl
www.facebook.com/Polcon
www.facebook.com/Polcon2017Lublin


 

Pobierz logo Polcon 2017

Pobierz logo Polcon 2017 - poziom

Pobierz księgę znaku Polcon 2017

Pobierz prezentację Polcon 2017

Pobierz ulotkę Polcon 2017

Pobierz banery Polcon 2017